Telefon alarmowy
83 343 39 71 :: 516 150 138
Aktualności

NOWY BLOK

dodano: 2024-04-08  |   wchilewicz

NOWY BLOK DLA MIESZKAŃCÓW

W listopadzie 2023 r. zostały zakończone prace nad projektem budowlanym na budowę budynku wielorodzinnego z 24 lokalami mieszkalnymi z przeznaczeniem na najem komunalny. Projekt został zlecony i sfinansowany ze środków zabezpieczonych i przekazanych ZGL Sp. z o.o. przez Gminę Miejską Biała Podlaska. W zależności od wielkości danego mieszkania, projektowane są różne układy pomieszczeń. W każdym z mieszkań znajduje się pokój dzienny wraz z aneksem, lub oddzielną kuchnią, łazienki, garderoby. W większych mieszkaniach znajdują się dodatkowe pokoje.

Nowo zaprojektowany budynek poza lokalami mieszkalnymi będzie wyposażony w podziemny parking oraz windę od poziomu piwnicy do ostatniej kondygnacji nadziemnej, ułatwiając tym samym korzystanie z budynku przez matki z małymi dziećmi oraz przez osoby z niepełnosprawnościami. Projekt zawiera także kompleksowe zagospodarowanie działki, z którego skorzystają także mieszkańcy bloków przy ul. Łomaskiej 40 i 42.

W lutym 2024 r. Zakład Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o. wystąpił do Banku Gospodarstwa Krajowego z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat na realizację inwestycji. Po przesłaniu niezbędnych dokumentów i uzupełnieniu wniosku w dniu 12 kwietnia 2024 r. Bank Gospodarstwa Krajowego przekazał informację, iż złożony wniosek spełnia wymagania do uzyskania finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat określone w ustawie o finansowym wsparciu niektórych przedsięwziąć mieszkaniowych.

Pozytywnie rozpatrzony wniosek przez BGK na dofinansowanie inwestycji budowy budynku wielorodzinnego opiewa na kwotę blisko 9 mln zł. co stanowi 80% wartości inwestycji. Pozostałe 20% wartości inwestycji zostanie zabezpieczone przed jej rozpoczęciem przez Miasto Biała Podlaska oraz Spółkę ZGL Sp. z o.o. Termin rozpoczęcia inwestycji jest zależny od przelewu środków z Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie wykluczone że może to nastąpić jeszcze w roku 2024. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału: